„Дунав“ изпусна „Добруджа“ в Русе

18:54, 28 апр 16 / Спорт 25 484 Шрифт:
„Дунав“ завърши 2:2 с „Добруджа“ в мач от 26-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра пред повече от 3 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Срещата започна равностойно, като дори гостите владееха повече топката. По-сериозни положения за отбелязване на гол обаче липсваха до 17-ата минута.

Тогава Атанас Атанасов намери с дълго подаване Мирослав Будинов. Таранът отклони топката към Бранимир Костадинов, който останал сам срещу противниковния страж Николай Банков не сгреши за 1:0.

След това играта се успокои, но от това се възползваха гостите. След атака отдясно, Християн Казаков отклони топката от близката греда и тя изненада вратаря на „драконите“, влизайки в мрежата за 1:1 в 28-ата минута.

До края на първото полувреме русенският капитан Диян Димов на два пъти бе близо до гола, но не успя да намери целта и резултатът остана непроменен.

Втората част започна с дунавски атаки. Диян Димов, Георги Чакъров и Мирослав Будинов обаче не успяха да намерят целта. От другата страна появилият се от резервната скамейка Владислав Узунов внесе свежест в действията на своя тим.

Домакините обаче бяха отборът, който отбеляза нов гол. Само 3 минути след като се появи в игра Юлиан Ненов бе намерен непокрит отдясно и от малък ъгъл порази противниковата врата за 2:1 в 75-ата минута.

7 минути по-късно равенството бе възстановено. Узунов бе точен с изстрел от 20-ина метра за 2:2 в 82-ата минута.

До края „драконите“ на няколко пъти имаха възможност да стигнат до успеха, но и телата на добричките бранители на няколко пъти опазиха вратата им от ново попадение.

В следващия кръг на от първенството на „Б“ група „драконите“ приемат „Септември“ Симитли на 7 май от 18:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (ж.к.) (46 мин. - Ивайло Раденцов), Бранимир Костадинов (72 мин. - Юлиан Ненов), Антон Огнянов (59 мин. - Николай Колев), Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

„Добруджа“ Добрич: Николай Банков, Владимир Айтов (53 мин. - Владислав Узунов), Георги Станчев (33 мин. - Георги Купенов), Даниел Граматиков (ж.к.), Костадин Ничев, Кристиян Димитров, Кристиян Петков (90 мин. - Александър Йовчев), Николай Минков, Петър Казаков, Тодор Георгиев, Християн Казаков.