Шестокласнички от Математическата гимназия впечатлиха журито с проекта си за образователна игра

15:35, 30 май 16 25 465 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Развлекателен проект за показване на видео и телевизия с подходящо качество според устройството и интернета на потребителите спечели състезанието по програмиране CODE4RUSE, което се проведе през почивните дни в Русенския университет, съобщиха от там.

Екипът C4T представи проект за адаптивен стрийминг на телевизия, музика и потребителски видео потоци спрямо интернет скоростта. Допълнителните предимства са свързани със записване на предавания по график и излъчване.

На второ място е проектът Interview-U на екип Work in progress. Това е система за подготовка на ученици, студенти и хора, на които им предстои да се явяват на интервю. Разработката съдържа съвети, често срещани въпроси, тренировки с оценяване, IQ тестове и лична видео тренировка за интервю с динамично зададени въпроси.

Третото място на CODE4RUSE и наградата за най-перспективен екип спечелиха най-малките участници – шестокласниците от Математическа гимназия "Баба Тонка" Ния Неделчева и Миряна Иванова, които успяха да съчетаят и двете теми на състезанието по програмиране.

Техният проект е образователна игра за опознаване на различните континенти. Играчът преминава през серия от “предизвикателства” представени като различни игри или пъзели, научавайки интересни факти за географските и културни забележителности на съответната дестинация. Те впечатлиха журито с големия брой функционалности и атрактивната си презентация.

Състезанието по програмиране CODE4RUSE – част от поредицата CODE4TECH беше организирано от Startup Factory в партньорство с Джуниър Ачийвмънт България и Русенския университет.

В него се включиха 50 участници, от които половината ученици, а останалите студенти, служители и работещи на свободна практика.

Темите на състезанието бяха образование и забавление, като повечето от представените проекти пренасяха в дигитална среда традиционни услуги и процеси в образованието – например взаимодействие между преподаватели и студенти, информиране на родителите за представянето на учениците, информационна система за служители в учебни заведения, приложения за учене на писането на букви и думи и др.

В областта на забавлението се разработиха прототипи на игри, интерактивни обучителни програми, услуги за споделяне на интересни моменти от пътувания и др.

Екипът на Startup Factory и журито раздадоха и няколко специални награди в различни категории. Бяха отличени и участници от Хасково, които дойдоха специално за CODE4RUSE и направиха силно представяне.

Следващото състезание по програмиране от поредицата CODE4TECH ще е в Хасково на 23 и 24 юни 2016 г. То ще бъде под името CODE4HASKOVO и ще бъде първото от този род в региона. 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама