„Дунав“ оглави елита след класика срещу „Черно море“

19:09, 27 авг 16 / Спорт 25 462 Шрифт:
„Дунав“ победи с 3:0 „Черно море“ Варна в мач от петия кръг на Първа лига. Двубоят на „Лудогорец Арена“ в Разград бе първи между двата отбора в елита от 26 години насам, но русенският тим спази традицията и продължава да има предимство.

„Моряците“ започнаха по-активно и в рамките на първите 6 минути изпълниха 4 корнера, които обаче останаха без последствия. За сметка на това домакините още с първата си по-сериозна атака създадоха грижи за отбраната на варненския тим.

Юлиан Ненов проби отдясно и нахлу в наказателното поле на съперника, което принуди бранител да извърши нарушение срещу него и главният рефер Ивайло Стоянов отсъди дузпа в 9-ата минута. Зад топката застана русенският капитан Диян Димов, чиито удар от бялата точка бе отразен от вратаря Емил Михайлов. Топката обаче попадна у Антон Огнянов, който не сгреши отблизо за 1:0.

Гостите отново тръгнаха в атака и затрудниха на два пъти сериозно Мартин Луков и отбраната пред него, но те се справиха с ударите на Бубакар Камби и Уго Секо. Те владееха повече топката, докато „драконите“ разчитаха повече на контраатаки.

Именно при една такава в 45-ата минута Мирослав Будинов бе намерен с извеждащо подаване от дълбочина в полето на „моряците“ и стреля. Вратарят Михайлов изби топката, но тя попадна у Диян Димов, който отбеляза за 2:0 с удар в долния десен ъгъл.

Веднага след това дунавци имаха възможност да направят резултата класически, като при идентична ситуация Будинов подаде на Огнянов, чиито удар обаче бе отразен.

След почивката русенският тим поднови играта както приключи първата част и логично отбеляза нов гол. Мирослав Будинов направи безпомощен Емил Михайлов с точен изстрел от 20-ина метра за 3:0 в 49-ата.

До края опитите на двата отбора за промяна в резултата не успяха и „драконите“ победиха, оглавявайки еднолично елита с актив от 13 точки след 4 победи и 1 равенство.

В следващия кръг на Първа лига дунавци „приемат“ ЦСКА-София на 11 септември, неделя, от 21:15 ч. на „Лудогорец Арена“ в Разград.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем (26 мин. - Петър Патев), Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (85 мин. - Светослав Читаков), Юлиан Ненов, Антон Огнянов (59 мин. - Николай Колев) , Васил Шопов, Мирослав Будинов.

„Черно море“ Варна: Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Траян Траянов, Даниел Златков (46 мин. - Даниел Георгиев), Михаил Венков, Александър Цветков, Тодор Паланков (70 мин. - Ян Малик), Угор Секо, Бубакар Камби (80 мин. - Георги Андонов), Георги Илиев, Марек Кузма.