„Дунав“ опита, но не успя срещу „Лудогорец“ в Разград

22:17, 28 окт 16 / Спорт 25 383 Шрифт:
„Дунав“ отстъпи с 3:5 при „домакинството“ си на „Лудогорец“ в Разград в мач от дванадесетия кръг на Първа лига.

Преди началото на двубоя бе изпълнен на живо и новият химн на "драконите" от българския представител в "Детска Евровизия 2015" Габриела Йорданова.

Гостите владееха повече топката в началото, но през първите минути липсваше опасност пред двете врати. Първият точен удар дойде в 13-ата минута, но Мартин Луков нямаше проблем да овладее шута на Клаудиу Кешеру.

В следващата минута падна и първият гол. След пробив на Васил Шопов през центъра Мирослав Будинов подаде вляво за Антон Огнянов, той центрира и Будинов засече с глава, пращайки топката в мрежата през ръцете на канадския вратар на родния шампион Милан Борян за 1:0.

Още в следващата минута обаче Клаудиу Кешеру върна равенството след бърза атака на „Лудогорец“. След 28-ата минута гостите отново се активизираха и на Луков се наложи да отразява опаси удари на Кафу, Натаниел и Марселиньо. След ъглов удар в 30-ата минута и центриране на Вандерсон обаче Кешеру засече с глава за 1:2.

В 33-ата минута Васил Шопов се възползва от неразбирателство между Йордан Минев и Милан Борян и изравни за 2:2.

В даденото от главния рефер Николай Колев добавено време на първата част Вандерсон се оказа най-съобразителен при взаимодействие в наказателното поле на дунавци и вкара за 2:3. След подновяването на играта дунавци бяха по-активният отбор. Будинов, Ненов и Огнянов обаче не успяха да материализират това. Все пак Петър Патев възстанови равенството за 3:3 в 66-ата минута след включване отдясно и точен диагонален удар.

Градусът на напрежението се покачи и след като няколко отсъждания на рефера Николай Колев бяха приети с бурно недоволство от русенския щаб и публика. Само 9 мин. по-късно Клаудиу Кешеру се възползва от недобре овладяна топка от страна на Луков и вкара за 3:4.

Появилият се като резерва национал на Таджикистан Нуриддин Давронов получи на два пъти жълти картони в рамките на броени минути за нарушения в централната зона и това отслаби допълнително „драконите“.

Въпреки това те опитаха няколко атаки, но при една контра в добавеното време след 90-ата минута Кафу направи 3:5, останал сам срещу Луков.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим гостува на „Славия“ София на 2 ноември, сряда, от 15:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев (81 мин. - Марио Петков), Тейнур Марем, Диян Димов, Самир Аясс (72 мин. - Нуриддин Давронов), Юлиан Ненов (57 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.

„Лудогорец“ Разград: Милан Борян, Йордан Минев, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натаниел, Абел Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо, Клаудиу Кешеру (87 мин. - Педро Жуниор), Вандерсон (83 мин. - Върджил Мисиджан), Джонатан Кафу.