„Дунав“ изпусна „Локо“ Пловдив в Разград

20:02, 10 мар 17 / Спорт 25 512 Шрифт:
Автор:

„Дунав“ завърши 1:1 с „Локомотив“ Пловдив в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на „Лудогорец Арена“ в Разград, където русенският отбор „домакинства“ от началото на сезон 2016/ 2017, докато продължава да тече ремонтът на неговия Градски стадион.

Първото по-сериозно положение бе пред вратата на гостите в 6-ата минута. Центриране отдясно на Бирсент Карагарен намери до срещуположната греда Бранимир Костадинов, който засече топката с глава, но я прати на сантиметри от целта. 10 минути по-късно и Михаил Милчев имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му след разбъркване в наказателното поле на „Локомотив“ мина високо над вратата. В 21-ата минута отново Костадинов бе близо до гола. Пробив отляво на Карагарен бе последван от центриране, което бе засечено от колегата му от другия фланг на дунавската атака, но Ел Каруби спаси.

Снимка: Topnovini.bg

В 31-ата минута и Мирослав Будинов пропусна да отбележи, след като открадна подаване между бранител и вратаря на пловдивските „железничари“, но не намери целта от малък ъгъл.

Така логично се стигна и до гол за „Дунав“. Васил Шопов засече топката след центриране отдясно на Карагарен и прати топката в десния ъгъл на противниковата врата с точен шут в 34-ата минута.

Последваха нови пропуски на Костадинов и Карагарен при дунавски контри, като при една от тях бившият локомотивец мина като на парад през половината терен, но изстрелът му мина от външната страна на вратата.

В началото на втората част отново дунавци бяха по-активни. В 54-ата минута обаче спорно решение на главния рефер Стефан Апостолов остави домакините с човек по-малко. Влезлият в игра след почивката Димо Бакалов се измъкна от русенската отбрана. Той бе застигнат от Олексей Ларин, който изби топката, но реферът отсъди нарушение и показа червен картон на украинския защитник.

Така логично гостите поеха инициативата, но така и не намираха верния път до дунавската врата. В 84-ата минута все пак те стигнаха до равенството. Димитър Велковски уцели напречната греда с изстрел от границата на наказателното поле, а Дино Мартинович направи 1:1 с единствения точен удар за „Локомотив“ в мача.

До края резултатът остана непроменен и двата отбора си разделиха по една точка.

В следващия кръг „драконите“ гостуват на „Лудогорец“ Разград на 18 март, събота, от 17:30 ч.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Олексий Ларин, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (86 мин. - Тейнур Марем), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (64 мин. - Юлиан Ненов), Васил Шопов (60 мин. - Искандар Джалилов), Мирослав Будинов.

„Локомотив“ Пловдив: Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов (69 мин. - Иван Горанов), Павел Виданов, Димитър Везалов, Гийерме Да Соуса, Стефан Йевтоски (77 мин. - Мигел Луке), Димитър Велковски, Дино Мартинович, Мартин Камбуров, Парвиз Умарбаев (46 мин. - Димо Бакалов), Веселин Марчев.