"Локомотив" Русе с първа домакинска загуба за сезона

19:49, 19 мар 17 / Спорт 25 364 Шрифт:

Локомотив (Русе) допусна първа домакинска загуба за сезона, съобщават от клуба. В среща от XXII–ия кръг на Североизточната трета лига „железничарите“ бяха неприятно изненадани от „Суворово“. Гостите стигнаха до победа с 2:0 с голове след почивката.

Двубоят на стадион „Дунав“ започна повече от добре за домакините. В 7-ата минута след явно нарушение в наказателното поле те получиха правото да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Мартин Иванов. Опитният страж на суворовци Неделчо Добрев обаче предусети посоката и успя да избие топката.

Първото полувреме бе скучновато, с малко положения пред двете врати. След почивката „железничарите“ опитаха да натиснат своя съперник. Мартин Недков пропусна да открие след изпълнение на корнер. В 60-ата минута тимът на „Суворово“ поведе в резултата. Данаил Борисов отправи силен удар и след рикошет топката се озова в мрежата на локомотивската врата.

Десетина минути по-късно капитанът на гостите Никола Василев удвои преднината на „Суворово“. С хубав удар той изненада неприятно вратарят на Локо (Русе) Димитър Лазаров.

До края на мача „червено-черните“ наложиха безплоден натиск, докато в последните минути гостите успяха да ударят и греда.

След тази загуба Локомотив (Русе) остава над чертата в зоната на „първата седмица“ в класирането, но за да се задържи там ще се разчита на грешна стъпка на прекия конкурент „Светкавица“. Търговищкият тим изостава на две точки и е с два мача по-малко от „железничарите“.

В следващия кръг Локо (Русе) ще гостува на лидера в Трета лига Черноморец (Балчик). Мачът край морето е изтеглен за другия петък, 24 март, поради предстоящите в неделя парламентарни избори.

Съставът на Локо (Русе): 1. Димитър Лазаров, 7. Атила Юмер, 23. Мартин Иванов, 8. Огнян Брайнов, 4. Ивайло Иванов, 19. Живко Парашкевов /капитан/, 14. Динко Дерменджиев, 24. Борислав Караиванов, 11. Динко Станчев, 17. Мартин Недков, 9. Радомир Хараланов. По-късно като смени в игра се появиха Алеф Караосман и Валентин Валентинов.

Съставът на Суворово: 1. Неделчо Добрев. Следват: 16. Теодор Кирчев, 14. Станислав Иванов, 4. Костадин Иванов, 5. Никола Найденов, 6. Данаил Борисов, 15. Даниел Венков, 13. Михаил Паскалев, 9. Денислав Андреев, 10. Никола Василев /капитан/, 23. Драгомир Николов.