Купи и медали за талантите на дунавската школа

21:05, 31 май 17 / Спорт 25 688 Шрифт:
Автор:

Заслужени отличия получиха днес част от талантите от Детско-юношеската школа на ФК „Дунав“.

Това се случи по време на почивката между двете полувремена на срещата на представителния мъжки отбор на „драконите“ с ЦСКА-София на Градския стадион в Русе от последния кръг на т.нар. шампионски плейоф в Първа лига.

Снимка: Topnovini.bg

Юношите старша възраст завършиха на първото място в зона „Варна“, допускайки само едно равенство и две загуби обща голова разлика 58:13. Техен треньор е Цветомир Младенов.

15-годишните възпитаници на директора на школата на „драконите“ Драгомир Григоров пък сътвориха същински фурор в Североизточната зона на Елитната юношеска група за тази възраст. Те приключиха първенството с 15 победи и само 1 загуба и голова разлика 47:3. Така младите дунавци оставиха зад себе си „Лудогорец“ Разград, „Черно море“ Варна и „Добруджа“ Добрич.

Двата отбора и техните треньори получиха Купи и медали от председателя на Областния съвет на БФС в Русе Димитър Димитров и кмета на Русе Пламен Стоилов.