Сливналии спечелиха „Пирин рън`2015“

18:07, 24 юни 15 / Спорт 25 696 Шрифт:
Кирил Николов – Дизела победи в петото издание на „Пирин рън`2015“, втори етап от веригата „Петте върха“, организирана от сдружение Маратон. При жените най-бърза бе състезателката в ултрамаратон Мария Николова. И двамата са възпитаници на сливенски спортни школи – съответно ориентиране на Кирил и лека атлетика за Мария.

Неблагоприятното време - силен дъжд, преминал в сняг, ураганен вятър, студ и кално трасе поставиха на изпитание волята на участниците. От съображения за сигурност тази година организаторите съкратиха дистанцията, като финалът бе при хижа „Вихрен“, а последното 3-километрово изкачване до самия връх отпадна, съобщава сп. Атлетика.

При новите условия дистанцията бе от 10 километра. Интересен сблъсък се получи  при мъжете между двамата национални шампиони по планинско бягане – Кирил Николов – Дизела (в късата дистанция) и Шабан Мустафа (в дългата дистанция). Дизела успя да се наложи, като измина дистанцията за 52:35 мин. Шабан завърши втори за 54:39 мин. Двамата не вложиха максимума от своите възможности, за да се предпазят от травми по тежкото трасе. Трети завърши Мариан Бонев от Македония с 1:03:15 ч.

При жените първа финишира Мария Николова с 1:21:36 ч, пред Анна Стефанова с 1:25:23 ч. и Стела Димитрова с 1:26:18 ч.

Общо 83 души завършиха тежкото състезание.