Волейболистите на финал в Баку след победа над Полша

17:46, 26 юни 15 / Спорт 25 305 Шрифт:
Българският национален отбор по волейбол се класира за финала на Европейските игри в Баку. Момчетата на Николай Желязков победиха в драматичен полуфинал Полша с 3:2 гейма и по този начин си осигуриха медал от първата подобна надпревара.

„Трикольорите“ спечелиха първия гейм с убедителното 25:14, но допуснаха отпускане и отстъпиха във втората част с 19:25. Следващите три гейма бяха изключително оспорвани, като двата тима направиха страхотни разигравания, с което зарадваха публиката в азербайджанската столица.

България отново поведе след 25:22, но поляците отново изравниха, след като спечелиха с 25:23. В последната част момчетата на Николай Желязков имаха по-здрави нерви и успяха да затворят мача след 15:13.

Най-резултатен в мача беше полякът Артур Шалпук, който записа 23 точки. Жани Желязков се отличи с 21 за нашите.

Битката за златото е в неделя от 11 ч. българско време. България ще играе в неделя срещу победителя от втория полуфинал между Русия и Германия.