Рекорди и високи постижения записаха на турнира „Самарско знаме”

07:47, 19 юли 15 / Спорт 25 306 Шрифт:
С рекорди и високи лични постижения завърши второто издание на възобновения миналата година, след 20-годишно прекъсване, лекоатлетически турнир „Самарско знаме“ в Стара Загора.

На стадиона под Аязмото 240 състезатели от България, Бахрейн, Обединени арабски емирства (ОАЕ) и Сърбия мериха сили в 24 дисциплини.

Още в началото на шампионата, европейската вицешампионка в тройния скок в зала Габриела Петрова, която участва на дълъг скок, взриви трибуните с личен рекорд от 6.46 метра.

С постижение от 17.03 м на троен скок, сребърният медалист от Европейското първенство за младежи под 23 години Георги Цонов покри нормативите за Световното първенство в Пекин и за Олимпийските игри в Рио де Жанейро догодина. За първи път в кариерата си той премина границата от 17 метра с вятър в рамките на допустимите стойности.

Победата в спринта на 100 метра при мъжете грабна Денис Димитров,който триумфира  с постижение от 10.28 сек - изравнен рекорд на турнира. Инна Ефтимова бе най-бърза при жените с постижение 11.43 сек.

Абас Абубакер от Бахрейн подобри рекорда на 400 метра гладко бягане с постижение 45.56 сек. До момента най-доброто време в 11-те издания на турнира беше 46.45 сек. В същата дисциплина при жените първото място извоюва Надежда Рачева с време 55.09 сек.

Насеиб Алзааби (ОАЕ) успя да победи а 200 м при мъжете с 21.04 сек, пред Красимир Брайков зае второто място с 21.30 сек.

Атлет №1 на България за последните две години Георги Иванов спечели надпреварата в сектора за тласкане на гюле с резултата от 19.25 м.

Силвия Дънекова спечели убедително бягането на 3000 м стипълчейз при жените с 10.01.70 мин, а Ваня Стамболова победи на 400 м с препятствия с постижение 57. 91 секунди.

Старозагорската публика, който подкрепяше максимално спортистите, изригна с мощно «Българи, юнаци» при награждаването на победителите.