Подготвящ се в Сливен атлет от Бахрейн покри олимпийски норматив на турнира „Вулпев-Бахчеванов”

10:28, 26 юли 15 / Спорт 25 344 Шрифт:
Състезателят на един от най-успелите треньори в атлетиката Янко Братанов -  Абас Абубакер  очаквано победи в бягането на 400 метра по време на Международния турнир в Пловдив – „Вулпев-Бахчеванов”.

Атлетът от Бахрейн измина дистанцията за 45.15 сек, като резултатът му е покрит норматив за Световното първенство след месец в Пекин /Китай/ и за Олимпиадата след година в Рио де Жанейро /Бразилия/.

Абас е все още юноша, медалист от Световно първенство, но дава заявка за призово класиране и сред мъжете.

И останалите атлети на треньора от Сливен Янко Братанов, които вече няколко месеца са на подготовка в родния му град, записаха победи и бяха с най-добри  постижения на традиционния турнир в Пловдив.

В бягането на 800 м – Юсуф Камел финишира за  1:47.67 мин и бе на секунда от покриване на стандарта за Световно първенство, а в спринта на 100 метра  при жените Хаджер Алкалди победи с 11.91 сек.

От атлетите на сливенската школа Христо Емануилов се класира на втора позиция в бягането на 400 метра с резултат от 49.24 сек.