"Дунав 8806" победи шведския шампион в "Булстрад Арена"

19:53, 05 ное 15 / Спорт 25 315 Шрифт:
Баскетболистките на "Дунав 8806" победиха със 75:65 (19:22, 19:12, 16:12, 21:19) лидера в шведското първенство ББК "Люлео" във втория си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. Срещата се игра днес в "Булстрад Арена" в Русе.

Двубоят започна равностойно. След няколко разменени коша обаче гостите поведоха. Момичетата на Георги Божков не се предадоха и успяха да обърнат резултата на няколко пъти. Въпреки това след 10 минути игра шведският тим бе напред с 3 точки за 22:19.

До почивката играта продължи при подобен сценарий, но в 20-ата минута домакините успяха да дръпнат с 4 точки за 38:34.

След подновяването на играта дунавки затвърдиха доброто представяне в защита с успешно противодействие на противниковите атаки. Освен това и Радостина Димитрова вдигна на крака повече от 1 000 зрители, които бяха заели места в "Арена"-та, с точен мерник от тройката. Така 10 минути преди края "сините феи" бяха напред с 54:46.

Дунавският аванс продължи да варира, а финалната сирена "закова" 75:65 за русенския състав на таблото.

Цветомира Шаренкапова бе най-добра в русенските редици с 21 точки, а Дженифър Брандън и Радостина Димитрова добавиха по 17, като американката добави и 16 борби за дабъл дабъл.

За шведския шампион Кейти Бъси вкара 19 точки, а Мартина Сталвант и Анна Бартолд се отчетоха с по 14.