Футболният Сливен отпадна от турнира за Купата при аматьорите

09:26, 13 ное 15 / Спорт 25 287 Шрифт:
ОФК Сливен загуби от тима на Загорец (Нова Загора) след изпълнение на дузпи в Областния финал в зона Сливен от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Двата отбора завършиха наравно 2:2 в редовното време, но футболистите от Нова Загора бяха по-точни при изпълнението на дузпи и се наложиха с 4:2. По този начин Загорец продължава в следващия етап на надпреварата.

Двата отбора изиграха равностоен двубой, като в редиците на Загорец личаха имената на футболисти, които по-рядко попадат сред титулярите и юноши. През първата част двата отбора не успяха да си отбележат попадение и се прибраха на почивката при нулево равенство.

През втората част двата състава демонстрираха по-отворен футбол. В 50-ата минута Божидар Кацаров се разписа и откри резултата, а седем минути по-късно Денислав Атанасов удвои аванса на Загорец (Нова Загора). Последва отпускане в редиците на домакините, от което се възползваха сливналии. В 63-ата минута Гюнай Христемов намали резултата, а в 75-ата минута Салим Салимов се разписа и изравни – 2:2. До края на срещата и двата отбора имаха възможност да достигнат до победата, но не съумяха да реализират създадените положения. Така срещата приключи при равенство 2:2 в редовното време и двата отбора преминаха към изпълнението на дузпи. Футболистите на Загорец (Нова Загора) показаха по-здрави нерви и точен мерник за крайното 4:2 след ударите от бялата точка.

Старши-треньорът на Загорец Мирослав Миндев не остана доволен от представянето на отбора си.

“Получи се полезна проверка за момчетата, които по-рядко имат възможност да играят. Всички се стараха. Доволен съм от всички и от резултата. Имаше и доза подценяване от страна на нашия отбор, но важното е, че продължаваме напред в турнира”, коментира пред zona90.com Миндев.

Наставникът на ОФК Сливен Милен Стоянов отправи  критики към футболистите си.

“Предоставих им възможност да играят футбол по начин, който те искат и разбират. Този ми експеримент доведе до тотално разочарование. Момчетата показаха пълна апатия и липса на желание за победа. В тази среща видях обезсмислянето на труда ми от последните три години. Надявам се, в двубоя с Раковски в събота да покажем друго лице”, сподели Милен Стоянов.