Девойките на БК Тони7 с драматична победа в домакински мач (снимки)

09:58, 15 ное 15 / Спорт 25 353 Шрифт:
Втора победа за сезона записаха девойките до 19 години на БК Тони 7-Сливен. Като домакини в зала „Васил Левски” те се наложиха над тима на „Берое”-Стара Загора с 68:61 точки. В отделните части 16-20; 10-24; 17-5; 13-7; 12-5.

Мачът бе драматичен и оспорван, а домакините успяха след обрат да достигнат до крайния успех.

Сливенският тим изоставаше в резултата на полувремето със 17 точки, а и на моменти играта достигна до разлика от 20 точки в полза на гостите. Девойките на „Тони7” играха мотивирано пред собствена публика, не се предадоха и наваксаха резултата в трета и четвъртта част. Стигна се до продължение, в което сливналийки бяха по-добрия тим и се поздравиха с крайния успех.

Срещата бе втора за сезона за БК Тони 7, а клубът е с пълен актив от две победи.За девойките от Стара Загора това беше първата им среща за сезон 2015/16 година.