Малките каратеки на Шумен извоюваха девет медала от национален турнир

14:14, 15 ное 15 / Спорт 25 287 Шрифт:
Общо девет медала – три златни, два сребърни и четири бронзови, спечелиха малките състезатели от Шумен в Националния турнир за купа “България” по карате Шинкиокушин за деца до 10 и деца до 14 години. Това съобщиха от Спортен клуб „Кикушин”-Шумен.

Турнирът се проведе вчера в Русе.

При децата до 10 години в категория до 32 килограма с ипон финалната си среща спечели Калоян Марчев. В категория до 35 килограма при децата до 14 години златото извоюва Иван Иванов. В същата възрастова група, но категория до 39 килограма след нокаут на съперника със златен медал се окичи Калоян Колев.

Иван Иванов и Калоян Колев се състезават при деца до 12 години и са републикански шампиони за тази възрастова група.

Вицешампиони са Симеон Белчев при децата до 10 години, Ахмет Сабри до 14 години. Богомил Богомилов спечели бронз в групата до 10 години. В същата възраст с бронзови медали от Русе се завърнаха още Васил Чепишев, Красимир Събев и Илиян Илиев.

Голяма част от шуменските състезатели класирали се на призови места  в  Националния  турнир за купа „ България” по карате Шинкиокушин за деца до 10 и деца до 14 години са школници в УСШ „Хан Крум” в I-ви, II-ри и  III-ти школен клас.

Шуменските състезатели участваха в турни в дунавския град с финансовата подкрепа на Община Шумен.