„Шумен” успя да победи „Дунав” за четвърти успех в А група

21:25, 22 ное 15 / Спорт 25 387 Шрифт:
„Шумен” постигна четвърти успех в Източния регион на А група. В пълната със зрители зала „Младост шуменци  победиха Дунав Русе със 71:60 и оставиха своя съперник все още без победа.

Двубоят започна с няколко безответни коша за „Шумен”, а постепено домакините натрупаха преднина и наполувремето „Шумен” поведе с 19 точки при 35:16.

След почивката шуменци натрупаха аванс почти от 30 точки.

След това в играта на домакините настъпи пад и русенци се възползваха от това. В края на последната част след две тройки на Титков и серия 12-0 гостите намалиха изоставането си до 11 точки при 58:69, но до края не успяха да стопят повече.

За „Шумен” над всички с 18 точки бе Димитър Янчев, а по 13 отбелязаха Янко Янков и Андрей Иванов, който има и 15 борби.

За „Дунав” над всички с 20 точки бе Николай Титков, а по 11 реализираха Димитър Илиев и Радостин Колев.