„Енергия” с 6-та загуба в първенството на Русия

06:16, 25 ное 15 / Спорт 25 315 Шрифт:
Съставът на „Енергия” допусна шеста загуба в женското баскетболно първенство на Русия. В двубой от осмия кръг на шампионата, съперникът на „Дунав 8806” в група D на турнира Еврокъп отстъпи с 57:70 на „МБА” Москва.

През първото полувреме срещата беше равностойна, като „Енергия” загуби само с точка първата четвърт, 16:17, и спечели втората със 17:15. След почивката гостите имаха инициативата в играта. Те спечелиха третата част със 19:13, а в последните 10 минути бяха още по- убедителни и след 19:11 в последната четвърт стигнаха до крайния успех в двубоя.

С основен принос за победата на „МБА” Москва са Екатерина Ситняк, която отбеляза 17 точки, с 16 т. е Анна Лешковцева, а Мария Кайтукова е с 14 т. За тима на „Енергия” със 17 точки завърши Татяна Григориева, а с 11 т. е Александра Марченкова.

Съперникът на „Дунав 8806” в груповата фаза на турнира Еврокъп е на осмо място във временното класиране на руското първенство с две победи и шест загуби.