България отстъпи на Гърция в Русе (снимки)

19:59, 25 ное 15 / Спорт 25 397 Шрифт:
България загуби от Гърция с 40:74 (11:19, 10:23, 10:15, 9:17) в мач от квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за жени. Двубоят се игра пред повече от 1 500 зрители в "Булстрад Арена" в Русе.

Срещата започна равностойно. Родните националки дори поведоха на два пъти с 3:2 и 6:5 с тройки на Радостина Ст. Димитрова и Зорница Костова. След това обаче гръцкият тим вкара 12 безответни точки и дръпна със 17:6. Кош и тройка със сирената на Ноел Куин все пак намалиха изоставането на домакините, които след 10 минути игра отстъпваха с 8 точки за 11:19.

Първият кош през втората част бе за България след точна стрелба от тройката на Радостина Ст. Димитрова за 14:19. Нова серия на гостите обаче увеличи сериозно разликата и на почивката таблото показваше 42:21 за Гърция.

След подновяването на играта продължи при подобен сценарий. 10 минути преди края резултатът бе 57:31 за тима на южната ни съседка, а финалната сирена фиксира 40:74 на таблото.

Най-добра в българските редици бе дунавката Радостина Ст. Димитрова с 11 точки. Зорница Костова и Милена Томова са с по 6 точки, Ноел Куин се отчете с 5 точки и 5 борби, а Жаклин Златанова вкара 4 точки и овладя 12 борби.

За Гърция Ева Малци вкара 21 точки, а Стилиани Калциду записа дабъл дабъл с 16 точки и 12 борби.