„Истанбулският университет” с победа в турското п-во преди гостуването в Русе

06:47, 01 дек 15 / Спорт 25 264 Шрифт:
Четвърта победа в женското баскетболно първенство на Турция записа съставът на „Истанбулския университет”. В среща от шестия кръг на шампионата следващият съперник на „Дунав 8806” в груповата фаза на турнира Еврокъп се наложи над тима на „Боташспор”. „Истанбулският университет” спечели двубоя с 65:52.

Поредно силно представяне на бившата състезателка на „Дунав” Виктория Мирчева, която беше най- резултатна в срещата с 21 точки, като тя отбеляза при 3 от 5-те си стрелби от зоната за три точки. Мирчева игра 32 минути в двубоя и завърши с 6 борби. С дабъл- дабъл, 18 точки и 15 борби, е Елизабет Уилямс.

С 20 точки и 19 борби за тима на „Боташспор” срещата завърши Ейвъри Уорли. „Истанбулският университет” е на четвърто място във временното класиране на турското първенство с четири победи и две загуби от началото на шампионата.