Бургаските фехтовачи заеха челни места на първенството за Купа „България”

13:09, 02 дек 15 / Спорт 25 204 Шрифт:
Съзтезателите от бургаския фехтовален клуб "Корсар" се изкачиха на челните места на първенството по фехтовка за Купа „България” – 1-ви кръг за момчета и момичета до 11 и до 13 години, съобщиха от Общината. Първенството се състоя в столицата.

В битките за определяне на шампионите се включиха децата от всички фехтовални центрове в страната.

Състезателите на фехтовален клуб "Корсар" - Бургас започват с много добро представяне сезона. Бургаските корсари записаха отлично представяне в състезанието. За пореден път първо място при момичетата до 11 години без конкуренция зае Михаела Николова. При момчетата до 11 години също купата е в ръцете на младия състезател Борис Симеонов.

При по-големите момичета - до 13 години, беше и най-големият успех. Освен, че взеха купата, те заеха и първите три места в класирането. Отново при момчетата до 13 години златен медал завоюва Георги Златаров, въпреки огромната конкуренция, която имаше в групата.