Младежите на "Ботев" (Пловдив) отвяха "Дунав" (Русе)

15:03, 02 дек 15 / Спорт 25 302 Шрифт:
С три гола младежите на "Ботев" (Пловдив) до 17 години победиха отбора на "Дунав" (Русе) в отложена среща от 15-ия кръг на първенството в Елитната група в тази възраст, изиграла се на стадиона в русенския квартал "Здравец".

"Канарчетата" поведоха след ъглов удар и разбъркване в дунавското наказателно поле, където най-съобразителен бе Милен Златков отбелязал за 0:1. Още преди почивката резултатът стана 0:2, като автор на попадението бе Ангел Бастунов, който се разписа, след като засече избита от русенския вратар топка.

През втората част младите "дракони" се посъвзеха и организираха сериозни атаки към противниковата врата, но възпитаниците на Иван Цветанов от Пловдив успяха да ги неутрализират. Наред с това Димитър Митков направи резултата класически след контраатака през центъра на русенската отбрана.

След този двубой дунавци делят 9-12 място с ЦСКА и пловдивските "Локомотив" и "Спартак С94" с по 15 точки, а "канарчетата" са седми с 23 точки.

"Дунав" Русе: Момчил Колев, Сонер Шабан, Мартин Георгиев, Недялко Иванов, Димитър Димитров, Делян Алексиев, Димитър Илиев (Николай Стоилов), Ангел Иванов, Томислав Бучков, Мерт Хасан, Ивайло Димитров.