"Люлео" победи "Енергия" в Русия

07:46, 04 дек 15 / Спорт 25 292 Шрифт:
Отборът на "Люлео" се наложи с 84:77 над "Енергия" в другата среща, която се изигра вчера в група D на турнира Еврокъп. Така във временното класиране "Дунав 8806" и шведският състав са с по две победи и две загуби. "Истанбулският университет" е с четири поредни успеха, а "Енергия" е без спечелен двубой в групата.

Срещата в Иваново започна равностойно, като след първата част гостите водеха с 2 точки. Решаваща за крайния изход на двубоя беше втората четвърт, която баскетболистките на "Люлео" спечелиха със 17:10. След почивката играта беше равностойна. Гостите поддържаха аванса си в резултата и стигнаха до втора победа в групата.

С основен принос за успеха в Русия е Кейти Бъси, която завърши с дабъл- дабъл, 36 точки и 12 борби. С 12 точки и 9 борби е Анна Бартолд. По 11 точки отбелязаха Мартина Сталвант и Жюли Ванло. За тима на "Енергия" най- резултатна, с 19 точки, е Татяна Григориева. С дабъл- дабъл, 15 точки и 10 борби, е Виктория Медведева. 16 точки отбеляза Александра Марченкова.