Загуби за мъжкия и дамския баскетболен "Дунав" в Бургас

17:19, 07 дек 15 / Спорт 25 338 Шрифт:
Баскетболистките на "Дунав 8806" отстъпиха на "Нефтохимик 2010" с 63:68 (21:12, 19:13, 16:24, 7:19) в мач от седмия кръг на Държавното първенство при жените.

Момичетата на Георги Божков започнаха по-добре двубоя и владееха изцяло инициативата. До края на първото полувреме авансът им стигна 15 точки за 40:25. След това обаче домакините доказаха, че не са се предали и стигнаха до обрата. За "сините феи" най-резултатна бе Дженифър Брандън, която записа дабъл дабъл с 16 точки и 11 борби, а Юрика Брукс вкара 13 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

Също в бургаската зала "Бойчо Брънзов" малко по-рано вчера баскетболистите на "Дунав" загубиха от "Делфин" с 56:83 (8:19, 17:19, 10:29, 21:16). Най-резултатен за русенци бе Николай Титков с 16 точки.

През тази седмица момчетата на Руслан Русев приемат тима на "Чавдар" Троян на 13 декември, неделя, от 17 ч. в залата в квартал "Здравец".

Две тежки гостувания пък предстоят за дунавки. На 10 декември, четвъртък, от 19 ч. местно време те излизат в битка за второто място в група "Д" на турнира за Еврокупата на ФИБА срещу "Люлео" в Швеция. След това на 13 декември, неделя, от 18 ч. те играят с "Берое" в Стара Загора в мач от осмия кръг на родното първенство.