„Шумен 1929” с победа в Търговище, „Ботев” – с равенство у дома

19:59, 02 апр 16 / Спорт 25 343 Шрифт:
Отборът ан „Шумен 1929” спечели регионалното дерби срещу „Светкавица” Търговище с 1:0. Шуменци се поздравиха с успеха с гол в края на мача. Автор на попадението стана внукът на Цоньо Василев 16-годишният Симеон Димитров.

През първата част на снадион „Димитър Бурков” в Търговище двата отбора не успяха да си отбележат гол.

През второто полувреме шуменци стояха по-добре на терена и успяха да стигнат до попадение.

То дойде в последната минута на срещата. При атака двама футболисти на „Шумен 1929” изпревариха защитниците на домакините, разиграха си топката, а влезлият пет минути преди това Симеон Димитров завърши точно атаката.

В даденото продължение на мача при нова контра шуменци удариха и греда.

В Нови пзар „Ботев” даде две точки на гостите си от „Септември” Тарвел. Двата отбора завършиха при 1:1.

Никифоров откри резултата за „Ботев” в края на първото полувреме, което завърши при 1:0.

В 65-ата минута гостите от Тервел вкараха чрез Антон Дончев.

До края домакините се опитаха да си върнат предимството в головете, но не стигнаха до успех.