Пьотр Нестеров от „Черно море Елит“ с нова шампионска титла по тенис

08:19, 23 апр 16 / Спорт 25 282 Шрифт:
ТК "Черно море Елит" се върна с титла и вицетитла от държавното първенство по тенис за 14-годишни, което се проведе в Пловдив. 13-годишният Пьотр Нестеров стана шампион в оспорван мач срещу третия в схемата Веселин Киселков от "Авеню" (Бургас) - 6:3, 3:6 и 7:6 (4) в тайбрека.

С година по-малкият Пьотр по пътя си за шампионската титла отстрани последователно първия поставен Алекс Ганчев, шестия поставен Самуил Конов, седмия поставен Марио Радев, а на финала третия поставен Веселин Киселков. Така миналогодишният шампион до 12 г. Пьотр Нестеров спечели шампионската си титла и при по-големите, като във всичките си мачове до финала победи с 2:0 сета.

Треньорът му Кристиян Илиев сподели, че е много доволен от представянето на своя състезател и очаква с победите си през тази година да спечели квота за участие на европейско първенство до 14 г.

На двойки при девойките на финала Беатрис Спасова ("Черно море Елит" Варна) и Велина Минчева ("Академик 83" Пловдив) отстъпиха трофея с 6:7 (4), 3:6, на поставените под №1 в основната схема Елена Кралева от "Авеню" (Бургас) и Лилия Димова от ТК "Димитровград".

Треньор на талантите Пьотр Нестеров и Беатрис Спасова е Кристиян Илиев.

Всички медалисти бяха наградени от легендата в спортната гимнастика Йордан Йовчев.