Пловдивчани грабнаха отличия на международен турнир по шахмат

15:17, 25 апр 16 / Спорт 25 368 Шрифт:
Петима пловдивчани си тръгнаха с отличия от третия международен турнир по класически шахмат за мъже, валиден за българско и международно "ело", съобщиха организаторите.

Освен по генерално класиране на турнира, който се проведе през уикенда в Пангюрище бяха предвидени награди и за подрастващото поколение във възрастовите групи до 10г. и до 14г.

Състезателите на шахматен клуб "Пловдив" играха отлично и се пребориха с много силна мъжка конкуренция и изненадаха всички с второто място в генералното класиране за 15-годишният Виктор Боев и трето място за 13-годишния Ивайло Кирилов.

Победител в турнира стана Кирил Димов ШК "Пазарджик", а при жените Нона Мирчева от ШК "Шумен".

В детските възрастови групи пловдивчани се окичиха със следните отличия:

До 10г. – победител – Симеон Тодев, почетно четвърто място за Драгомир Вълчев (ШК Пловдив)

До 14г. – победител – Койчо Коев, второ място за Павел Павлов (ШК Пловдив)

До 14г. момичета – победител – Галя Читакова, сребърен медал за Пея Карова (ШК Пловдив)

Организаторите показаха типичното българско гостоприемство и зарадваха всеки участник със сувенирни подаръци.