Най-малките боксьори на Сливен с осем отличия и второ място в отборното класиране

17:24, 25 апр 16 / Спорт 25 661 Шрифт:
Два златни и шест бронзови медала спечелиха най-малките състезатели на АСК по бокс Сливен от домакинското Държавното лично отборно първенство – 1 кръг.

Победители в категориите си станаха Павел Росенов – 32 кг и Данчо Ганушев – 43 кг.

На трети места се класираха Александър Юриев – 34 кг, Калоян Лазаров – 52 кг, Любчо Илиянов – 68 кг, Йордан Куртев и Робърт Радостинов – 72 кг, Валентин Кондев – 76 кг.

Турнирът се проведе в четири дни в спортна зала „Асеновец”. Участваха момчета от клубове от цялата страна. В отборната надпревара сливенският клуб заема втората позиция, след малките боксьори на Левски и пред възпитаниците на ЦСКА.

Състезанието се организира от Българската федерация по бокс, боксовия клуб в Сливен и Община Сливен.