Бургаските хандбалисти триумфираха с шампионска титла при младежите

10:07, 26 апр 16 / Спорт 25 292 Шрифт:
Хандбалистите от бургаския клуб „Фрегата“ триумфираха с шампионската титла при младежите до 19 години, съобщиха от Общината.

На финалния турнир в зала „Младост“, момчетата на треньора Никола Добрев и помощника му Иван Радев надиграха последователно в групата „Добруджа“ с 28:23, „Левски“ - Левски с 34:20 и „Железничар“с 23:22.

На полуфинала бургаските хандбалисти спечелиха с 28:23 срещу връстниците си от варненския „Локомотив“, а в директния спор за титлата срещу „Спартак“ - Варна с 34:31.

С индивидуални призове бяха отличени четирима състезатели на „Фрегата“.

Делян Илиев беше определен за най-добър разпределител, Георги Славчев - пивот и Павел Данаилов - ляво крило.

Наградата за най-полезен на финалния турнир заслужи Здравко Славов.

Това е второ злато за младите хандбалисти на „Фрегата“ през тази година, след като по-рано станаха носители на купата на България в тази възрастова група.