Сливналии спечелиха спринтовите дисциплини на турнира „Цветанка Христова“

17:39, 26 апр 16 / Спорт 25 403 Шрифт:
Шампионът на 400 метра при юношите спечели първото място в коронната си дисциплина по време на традиционния турнир „Цветанка Христова“, който се проведе днес на Националния стадион „Васил Левски“ в  столицата.Възпитаникът на Илиян Данев, въпреки студеното време и силния вятър, записа добър резултат за началото на сезона. Сливналията финишира в дългия спринт за 49.2 сек.

С победа се окичи и съотборникът му Станимир Минчев. Той спечели първото място на 100 метра с 11.00 сек.Третият състезател на АСКЛА Сливен, взел участие в надпреварата Божидар Ненчев зае 8-мо място с 4.53.1 мин.

В осмото издание на турнира „Цветанка Христова“  участваха над 300 млади атлети от всички клубове на страната. В тринадесетте дисциплини от програмата се получиха оспорвани надпревари.