„Черно море“ взе ценни три точки на „Тича“/ Снимки

18:50, 06 май 16 / Спорт 25 327 Шрифт:
Без точки остави „Черно море“ отбора на „Берое“ след сблъсъка на стадион „Тича“. „Моряците“ взеха ценна победа, надигравайки съперниците си с 1:0.

В дъжда, който се изсипа над морската столица, по-подготвени бяха футболистите на Никола Спасов, които са си свикнали с тежкия терен. В първите минути на мача обаче по-активните бяха играчите на „Берое“. В 5-ата минута Спас Делев подаде към Исмаил Иса, който стреля, но се намеси Мамуту Кулибали и топката излезе в корнер. Малко по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като Спас Делев беше повален от Георги Китанов в наказателното поле на „Черно море“, но реферът Стефан Павлов не посочи бялата точка.

В герой на мача се превърна капитанът на „моряците“, който има и имен ден днес – Георги Илиев. В 21-ата минута Стенио дос Сантос стреля, след което Матиас Курьор отклони топката към Илиев, който отблизо вкара единствения гол в мача. Малко след това варненци имаха възможност да удвоят преднината си, след като Илиев пусна извеждащ пас към Владислав Романов, но Макенджиев успя да спаси.

В началните минути на второто полувреме футболистите на „Берое“ имаха претенции за нарушение на Кулибали срещу Спас Делев, но реферът Стефан Павлов свири нарушение в атака. В 59-ата минута Делев подаде към Станислав Костов, който продължи към Исмаил Иса. Той навлезе в наказателното поле на „Черно море“, но не успя да отправи хубав удар и топката първо рикошира в крака на Траян Траянов, а след това Китанов я хвана.

До края на полувремето гостите от „Берое“ се опитаха да стигнат поне до равенство, но резултатът си остана непроменен.

„Черно море“: Георги Китанов, Михаил Венков, Траян Траянов, Пламен Николов, Мамуту Кулибали, Тодор Паланков, Стенио дос Сантос, Георги Илиев, Симеон Райков (84 - Андреас Васев), Матиас Курьор (90+ - Иван Вълчанов), Владислав Романов (88 - Живко Петков)

„Берое“: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов (86 - Неманя Милисавлевич), Венцислав Василев, Георги Божилов, Том, Емин Ахмед (45+ - Атанас Зехиров), Игор Джоман, Спас Делев, Исмаил Иса (80 - Георги Андонов), Станислав Костов