15-годишните таланти на „Черно море“ с две победи в Сопот

15:32, 12 май 16 / Спорт 25 379 Шрифт:
Родените през 2001-а футболисти на „Черно море“ записаха втора победа на турнира в Сопот. „Моряците“ на Мартин Христов и Тодор Каменов се наложиха днес над „Берое“ с 2:1 в груповата фаза на надпреварата. Припомняме, че първото място носи участие в турнира „Готия къп“, който е със статут на мини световно клубно първенство.

Сблъсъкът с „Берое“ не започна никак добре за варненци, които още в третата минута се оказаха догонващи в резултата. Последва обаче светкавична реакция от страна на „моряците“ и с попадения на Мартин Минчев в 20-ата минута и на Тугай Неджет в 27-ата съумяха бързо да вземат нещата в свои ръце.

През второто полувреме варненци пропуснаха няколко положения, с които можеха да направят успеха си още по-изразителен.

В първия мач пък „Черно море“ разгроми с 6:0 домакините от „Металик“ Сопот. В герой за варненци се превърна капитанът Мартин Минчев, който отбеляза пет попадения още преди почивката. Шестият гол беше дело на Тугай Неджет. През второто полувреме треньорският тандем Мартин Христов и Тодор Каменов даде почивка на голяма част от титулярите си, за да ги съхрани за следващите срещи.

Третият мач на „моряците“ ще е с „Ботев“ Пловдив. Спорът за първото място в групата е утре от 11,30 ч.