„Черно море“ с класика в последния си домакински мач/ Снимки

21:39, 14 май 16 / Спорт 25 433 Шрифт:
С класически резултат се наложи „Черно море“ над „Ботев“ Пловдив в последния си домакински мач. „Моряците“ победиха с 3:0 „канарчетата“ в среща от 34-ия кръг на „А“ група.

Варненци имаха възможност да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава Георги Илиев намери Бакари зад защитата на пловдивчани и нападателят стреля, но нацели гредата. Малко по-късно събитията се пренесоха пред вратата на „Черно море“. Само че никой от гостите не успя да отиграе центрирането на Тодор Неделев. „Моряците“ откриха резултата в 25-ата минута. След като Илиев стреля, вратарят Виктор Голас излезе прекалено напред и Бакари се възползва от грешката му. В 31-ата минута Неделев пробва далечен удар, но Георги Китанов не срещна проблем. Малко по-късно топката стигна до Лазар Марин, който стреля на около 20-ина метра от голлинията, но доста неуспешно.

В началните минути на второто полувреме Серкан Юсеин имаше възможност да израви. Неделев го намери около границата на наказателното поле и той отправи удар към вратата на варненци. Георги Китанов не успя да реагира, но извади късмет – топката излезе в аут. Последваха няколко пропуска на Бакари и Матиас Курьор.

В 59-ата минута обаче Марк Клок намери Георги Илиев отдясно в наказателното поле, капитанът на „моряците“ преодоля Йордан Христов и удвои преднината на своите. Шест минути по-късно Курьор пропусна още една възможност да отбележи, но феновете не спираха да го подкрепят, тъй като това беше последният мач на футболиста на „Тича“. 10-15 минути преди последния съдийски сигнал положението се утежни и за двата отбора, тъй като се изля проливен дъжд във Варна. Той обаче беше на късмет за варненци, тъй като в 88-ата минута Матиас Курьор успя да прехвърли вратаря на пловдивчани и да отбележи третия гол.

„Черно море“: Георги Китанов, Михаил Венков, Пламен Николов, Траян Траянов, Марк Клок, Даниел Георгиев, Стенио дос Сантос, Георги Илиев (74 - Иван Вълчанов), Симеон Райков (64 - Владислав Романов), Матиас Курьор, Бакари (76 - Живко Петков)

„Ботев“ Пловдив: Виктор Голас, Филип Филипов, Радослав Апостолов (81 - Милко Георгиев), Радослав Терзиев, Йордан Христов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов (81 - Исмет Рамадан), Милен Гамаков, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Божидар Васев