3 златни медала за "Акро" на „Дунавски звездички”

20:21, 22 май 16 / Спорт 25 312 Шрифт:
3 златни медала спечелиха гимнастичките на клуб Акро /Русе/  на IV-тото издание на Международното състезание по художествена гимнастика „Дунавски звездички”.

В конкуренция, най- вече със състезателки от румънски клубове, при най- малките, до 7 години, на първо място се класира Магдалена Димитрова,  а до 9 години в категория А отличието си поделиха Йоана Колева и Цвета Монева.

При 10-годишните русенката Ерин Сабриева е втора, а съотборничките й Катерина Георгиева и Александра Иванова спечелиха бронзовите медали при децата до 8 и до 9 години.

В турнира, организиран от клуб Акро, участваха 65 деца от 4 български и румънски клуба.

Състезанието по художествена гимнастика е част от турнир, който включва и спортна гимнастика за момчета и момичета и ще се проведе в залата по гимнастика „Локомотив” на 18 юни.