„Черно море“ завърши безславно сезона със загуба от „Локо“ (Пд)

21:28, 22 май 16 / Спорт 25 345 Шрифт:
„Черно море“ не успя да вземе точки от последния си мач за сезона срещу „Локомотив“ Пловдив. „Моряците“ паднаха с 1:2 от „смърфовете“ като гости.

Домакините показаха, че няма да дадат мача още в 7-ата минута, когато Мартин Камбуров разтресе напречната греда на вратата на Александър Чанович. Веднага след това Камбуров отново отправи удар, но топката не влезе във вратата. Футболистът все пак се разписа в 13-ата минута след хубава атака. В 30-ата минута Бакари намери Георги Илиев, който стреля, но Ясеин Ел Харуби успя да избие.

Варненци успяха да изравнят в 55-ата минута. Това стана след попадението на капитана Георги Илиев. Само че четири минути по-късно пловдивчани отново поведоха. Влезлият като резерва малко преди това Дани Кики засече центриране на Крум Стоянов. Последваха два пропуска на Камбуров. Първо топката мина на сантиметри от вратата, а след това Чанович изби. „Моряците“ също направиха пропуски и не успяха да стигнат поне до изравняване.

„Локомотив“ Пловдив: Ясеин Ел Харуби, Крум Стоянов, Иван Иванов, Кирил Котев, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Емил Гъргоров (88 - Георги Вълчев), Мартин Райнов, Айкут Янъков (57 - Дани Кики), Бирсент Карагарен (69 - Веселин Марчев), Мартин Камбуров

„Черно море“: Александър Чанович, Пламен Николов, Траян Траянов, Мамуту Кулибали (74 - Андреас Васев), Мартин Костадинов (46 - Матиас Курьор), Даниел Георгиев (90 - Живко Петков), Георги Илиев, Марк Клок, Стенио дос Сантос, Владислав Романов, Бакари