Ловеч вдигна Купата на победител в турнир по футбол в Сливен

17:25, 23 май 16 / Спорт 25 430 Шрифт:
Отборът на Ловеч спечели Купата в турнира по футбол от заключителния етап на Ученическите игри 2016 за юноши от 8-10 клас.  В драматичен финал ловчанлии се наложиха след дузпи над тима на Пловдив със 7:6, в редовното време 1:1.

За третото място Дупница победи Разград с 4:2. Сливен зае петото място. Градът бе представен от тима на ПМГ „Добри Чинтулов”, който в заключителната среща се наложи над състава на София с 1:0. „Поздравявам момчетата за отличната игра”, каза след двубоя ръководителят на отбора от сливенската гимназия Николай Бъчваров.

Градът под Сините камъни бе домакин на финалите по футбол сред учащите. Участваха шест отбора от страната, победители в зоналните турнири. Тимовете бяха разделени в две предварителни групи. Срещите се играха в две полувремена от по 40 минути на тренировъчните игрища в спортен комплекс „Хаджи Димитър”.

Проявата се организира и проведе от ОК „Спорт в училище – Сливен’06”.