Младшата на „Черно море“ си върна на „Литекс“ във Варна

19:34, 23 май 16 / Спорт 25 387 Шрифт:
17-годишните таланти на „Черно море“ успяха да вземат реванш от „Литекс“ на свой терен. Възпитаниците на Георги Попов победиха с 2:0 връстниците си от Ловеч в отложен мач от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. При гостуването си през есента „моряците“ отстъпиха с 1:3 на „оранжевите“.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, като варненци пропуснаха две положения. Удар на Ивелин Маджаров с глава беше спасен от стража на гостите, а Емил Янчев уцели гредата.

Веднага след почивката попадение на Илиан Илиев за домакините беше отменено заради спорна засада. Все пак в 55-ата минута домакините откриха резултата, след като Георги Георгиев се възползва от грешка в отбраната на „Литекс“. Точка на спора в 65-ата минута сложи Мартин Станков, който реализира отсъдената дузпа за спъване на Румен Касабов.

За клубния сайт треньорът на „Черно море“ Георги Попов заяви, че е доволен от успеха срещу един от най-силните отбори в първенството. Според него момчетата му са стигнали до победата с повече хъс и желание и по-агресивна игра.

„Черно море“: Иван Дюлгеров, Мартин Станков, Виктор Христов, Кристиан Арсовски, Добромир Добрев, Ивелин Маджаров, Емил Янчев, Никола Тодоров (70 - Данаил Димов), Калоян Диев (50 - Венцислав Анастасов), Румен Касабов (65 - Влад Михайлов), Илиан Илиев (53 - Георги Георгиев)