Плевенските борци Иво Илиев и Цветослав Симеонов със злато от Държавния шампионат за кадети

20:44, 12 юни 16 / Спорт 25 411 Шрифт:
Състезателите на плевенския клуб по класическа борба "Изобор" Иво Илиев и Цветослав Симеонов станаха шампиони на Държавния лично - отборен шампионат, проведен в Пловдив през почивните дни. Това съобщиха за Топновини треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки.

Иво Илиев за пореден път доказа класата си и победи безапелационно, въпреки че в последните три месеца се възстановяваше от тежка контузия. Освен златния медал в категория до 54 кг, той спечели и приза за най - техничен състезател на първенството. На финала Иво надделя над Росен Бакрачев от "Рилски спортист" Самоков с туш.

Цветослав Симеонов се класира на първо място в категория до 42 кг, като във финалната среща надигра Денис Ибров от "Ангел войвода" Хасково.

Отлично се представи и Денислав Вълчев, който спечели бронзовото отличие в кат. до 42 кг.

Много добри борби направи и Велислав Цветанов при 58 кг, който се класира на пето място в конкуренцията на 20 борци.

Треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки коментираха че са доволни от представянето на състезателите.