Куп русенски медали от Държавното по бокс за ученици

07:55, 13 юни 16 / Спорт 25 299 Шрифт:
Втори кръг на Държавно лично отборно първенство за ученици се проведе през изминалата седмица в Русе.

137 състезатели от цялата страна мериха сили в над 110 срещи на ринга в крайдунавския град.

В отборното крайно класиране Боксов клуб „Русе“ се класира на второ място след „Левски“ и пред ЦСКА. Затова помогнаха шампионските титли на възпитаниците на Калоян Димитров и Стойка Петрова Радослав Росинов и Северин Йорданов, сребърния медал на Георги Станчев и бронзовите отличия на Августин Северинов, Даниел Митков и Никола Николов.

Най-младият състезател на друг русенски клуб „Дунав“ Виктор Ламбев пък завоюва първо място в кат. 34 кг. Другите възпитаници на Кънчо Георгиев Недрел Валентинов, Милен Атанасов и Виктор Николаев спечелиха втори места, а Самуил Илиев се окичи с бронз. В крайното отборно класиране С.К.Б. „Дунав“ зае седмо място в България от над 40 боксови клуба.