Боксьорите на Сливен се окичиха със сребърни и бронзови отличия

17:23, 07 ное 16 / Спорт 25 698 Шрифт:
С два сребърни и един бронзов медал приключи за АСК Сливен Държавното първенство по бокс  за възрастовата група „Ученици“.

Павел Димитров и Данчо Ганушев достигнаха до финал в категориите си, където отстъпиха по точки на съперниците си.

Димитров срещна в заключителната среща на категория до 34 кг Николай Янков от СТОРМ, като загуби с 2:1, а Ганушев бе надигран в категория до 48 кг от Коста Симеонов от ЦСКА. Така сливенските боксьори заеха вторите места и се окичиха със сребро. Бронзът спечели Александър Юлиев в категория до 36 кг. За място на финала той бе спрян от Радослав Росенов от Русе.

Домакин на Държавния личен шампионат бе Габрово. Участваха над 200 състезатели от близо 50 клуба в страната.