Лацио продължава да лети, „орлите” с трета поредна победа в Серия А

09:04, 06 мар 17 / Спорт 25 197 Шрифт:

Трета поредна победа записа отборът на Лацио в италианската Серия А, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Болоня в среща от 27-ия кръг. Така играчите на Симоне Индзаги затвърдиха отличната форма, в която се намират в момента, предаде БГНЕС.

И двете попадения на Стадио Ренато Дал'Ара бяха дело на голмайстора на лациалите Чиро Имобиле. Националът на Скуадра Адзура даде преднина на столичния тим още в 9-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Сенад Лулич.

Четвърт час пред края Имобиле подпечата успеха за своя тим с втория си гол в срещата. Нападателят бе изведен майсторски зад противниковата защита от Сергей Милинкович-Савич и с удар в долния десен ъгъл на Антонио Миранте оформи крайното 2:0 за Лацио.

С победата „бианкочелестите” заеха четвъртата позиция в класирането с актив от 53 точки, на 4 зад третия Наполи и на 6 от градския съперник Рома. Болоня е 16-и с 28 пункта.