Силна трета част осигури успех на Чикаго срещу шампиона Кливланд

09:18, 31 мар 17 / Спорт 25 248 Шрифт:

Действащият шампион в НБА Кливланд Кавалиърс претърпя поражение във визитата си на Чикаго Булс с 93:99. Гостуващият тим имаше преднина от 9 точки на голямата почивка, но "биковете" изиграха силна трета част (37:21) и не позволиха на съперника си да се върне в играта. Това информира БГНЕС.

Най-резултатен в мача стана Никола Миротич с 28 точки и 10 борби. Асът на Кливланд ЛеБрон Джеймс приключи с актив от 26 точки и 10 овладени борби.

Портланд Трейл Блейзърс се наложи над Хюстън Рокетс със 117:107 у дома. Деймиън Лилард реализира дабъл-дабъл за победителите - 31 точки и 11 асистенции, а Джеймс Хардън вкара 30 точки за "ракетите".

Отборът на Финикс Сънс претърпя поражение от Лос Анджелис Клипърс със 118:124 на свой терен. От тима на "слънцата" Девин Букър завърши с 33 точки, а Блейк Грифин отбеляза 31 за победителите.

В други двубои от НБА Детройт Пистънс надви трудно Бруклин Нетс с 90:89 и прекъсна серия от пет поражения, а Минесота Тимбъруулвс победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:104.