Момчил Петков от Добрич с втора шампионска титла на България

13:33, 18 апр 17 25 315 Шрифт:

Момчил Петков от Добрич спечели още една шампионска титла на Държавното първенство по шахмат, което се проведе в Пловдив, съобщава Българската федерация по шахмат.

Там се проведоха индивидуални първенства за момичета и момчета, девойки и юноши до 12, до 14, до 16, до 18 и до 20 години в трите варианта – Стандартен, Ускорен и Блиц.

При  момчетата до 12 години по ускорен шахмат участваха 65 състезатели. Момчил завоюва второ място с 6 точки.

При блиц участваха 44 състезатели. Там възпитаникът на ШК „Енергия 21“ – Добрич стана шампион с 6,5 т. от 9 т. възможни.

Единайсетгодишният Момчил Петков от Добрич защити миналогодишната си титла и отново стана шампион на България по стандартен шахмат при момчетата до 12 години. Той завоюва сребро по рапид.

Така възпитаникът на Тодор Тодоров от ШК “Енергия 21“ Момчил Петков се завръща с шампионска купа, два златни и един сребърен медал.

Като шампион на България Петков получава квота да представлява страната ни на световното в Бразилия за момчета до 12 години.