Байерн финишира сезона по шампионски, Лаам и Алонсо се оттеглиха

19:08, 20 май 17 / Спорт 25 268 Шрифт:

Гарантиралият си предсрочно титлата в немската Бундеслига Байерн Мюнхен постигна категорична победа с 4:1 над гостуващия Фрайбург в мач от последния 34-и кръг, предаде БГНЕС. Двубоят на „Алианц Арена” бе много специален за двама от основните играчи на мюнхенския гранд – капитана Филип Лаам и Шаби Алонсо, които официално прекратиха своите футболна кариера.

Иначе срещата започна отлично за баварците, които откриха резултата още в 4-ата минута чрез Ариен Робен. В 73-ата Артуро Видал удвои, но три по-късно гостите намалиха чрез Нилс Петерсен. В заключителните минути Байерн си гарантира победата след нови попадения, дело на Франк Рибери и Джошуа Кимих за крайното 4:1.

Така Байерн завърши кампанията с актив от 82 точки, на цели 15 пред втория РБ Лайпциг. Фрайбург пък финишира на седмата позиция с 48 пункта. В дъното на таблицата Инголщат 04 и Дармщат 98 загубиха елитния си статут, докато Волфсбург ще играе бараж за оставане в Бундеслигата.